1973 yılında kurulmuş olan Mul-T-Lock Ltd. kurumsal, ticari, endüstriyel ve mesken uygulamaları için Yüksek Güvenlik Ürünleri’ nin geliştirilmesi, üretimi ve satışı konularında dünya çapında bir liderdir.

Mul-T-Lock sahip olduğu yenilikçi ürünler için yüzlerce uluslararası patenti elinde bulundurmaktadır. Patentler arasında mekanik silindirler, kilitler ve asma kilitler, elektro-mekanik kilitleme sistemleri anahtar kopyalama makineleri ve tamamlayıcı ürünler yer almaktadır.

Mul-T-Lock özgün tasarımı, kaliteli ürünleri, değişen piyasa ihtiyaçlarına adaptasyonu ve mükemmel müşteri hizmeti ile uluslararası bir üne sahiptir.

Mul-T-Lock, kilitleme çözümleri üzerine dünyanın lider imalatçısı ve tedarikçisi olan ve yıllık cirosu 3,5 milyar € dan daha fazla olup dünya genelinde 33.000’ den daha fazla kişiyi istihdam eden ASSA ABLOY’ un tamamen sahip olduğu bir kuruluştur.

690 kişiden daha fazla yetenekli işgücüne sahip olarak, Mul-T-Lock fabrikaları, çoğu
Mul-T-Lock tarafından imal edilmiş bulunan robotikleri ve özel tasarımlı makineleri içinde dahil eden, en son ve modern teknolojiyi kullanan otomasyon sistemine sahiptir.

Bütün Mul-T-Lock ürünleri ISO 9001:2000, UL, CEN, VDS, SKG, CPC ve A2P dahil olmak üzere en zorlu uluslararası standartlar ile uyumludur. Firmanın süreçleri, firmanın Çevresel Yönetim Sistemi’ ne atıfta bulunan bir uluslararası standart olan ISO 14001 ve Mesleki Sağlık ve Güvenlik ve (OHSAS) atıfta bulunan SI 18001 standardı ile uyumludur.

Firma, her biri kendisini kullanım alanında ispatlanmış çok büyük miktarlardaki ürün  ve yüksek güvenlik çözümlerini İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Arjantin, Türkiye,Belçika, İtalya ve Afrika’da bulunan 10 satış ünitesi ve 100’e yakın ülkede aktif dağıtım ağı ile satmaktadır. 100 milyondan daha fazla sayıdaki kullanıcıya dünya genelinde konuşlandırılmış 25.000 servis merkezi ile hizmet sağlanmaktadır

Her türlü ihtiyaca hızlı bir şekilde yanıt vermek için hazır bulunması ile, Mul-T-Lock kapsamlı, ihtiyaca özel en üst seviyeli güvenliğe sahip kilitleme sistemleri çözümlerini ve hizmetlerini sunarak dünya genelinde müşterilerinin tam tatminini garanti altına almaktadır.

ASSA  ABLOY kapı açma çözümlerinde- kendini müşteri memnuniyetine, güvenlik ve rahatlığına adamış- dünyanın lider kuruluşudur.